16 °C

Fuardaki dansçı kızlara gözaltı

Yabancı uyruklu 11 kız çalışma izinleri olmadığı gerekçesiyle sınır dışı edildi.

Fuardaki dansçı kızlara gözaltı

Antalya’da düzenlenen 18’inci Food Product Uluslararası Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı’nda dans eden ve çalışma izni bulunmayan yabancı uyruklu 11 kız, gözaltına alındı. Aralarında Macaristan güzeli iki kızın da yer aldığı 11 dansçı sınır dışı edildi.

Antalya Expo Center’da düzenlenen 18’inci Food Product Uluslararası Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı geçen çarşamba günü törenle açıldı. 415 firmanın stant açtığı ve 4 gün sürecek fuarın ilk gününei içecek firmalarının stantlarındaki yabancı kızların erotik dansları ve striptiz şovları damgasını vurdu.

"Kırmızı, beyaz ve siyah renkli iç çamaşırlarıyla ve jartiyerleriyle piste çıkan" kızlar meraklı gözlerle izlenirken, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne (SGK) aynı gün bir ihbar mektubu ulaştırıldı ve kızların izinsiz çalıştığı ileri sürüldü. Bunun üzerine harekete geçen müfettişler fuarda yaptıkları tespitleri Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bildirerek yardım istedi. Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri fuarda SGK müfettişleriyle birlikte yaptıkları çalışmada enerji içeceklerinin standlarında şov yapan yabancı uyruklu 11 kızın çalışma izni bulunmadığı ve Türkiye'ye turist vizesiyle girdiklerini belirledi.

Gözaltına alınan Ukrayna uyruklu M.S (26), A.L (22), N.G. (18), A.M. (21) ile 2009 yılında Avrupa'da düzenlenen bir güzellik yarışmasında dereceye girdikleri öne sürülen Macaristan uyruklu E.A (25) ve A.M. (23) ile Rusya uyruklu T.F. (20), T.P. (27), N.C. (26), S.T. (26), V.G. (21) Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Burada ifadeleri alınan zanlılar, ülkelerine gönderildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap