Futbola yeni yasa geliyor

Kulüpler Birliği Vakfı toplandı ve Vakfın başkanı Ünal bir açıklama yaparak, "Türkiye Futbol Federasyonu ve bizim ortaklaşa çalıştığımız yeni bir futbol yasasının hazırlığı içerisindeyiz" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

 

 
İSTANBUL - Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısı İstanbul'da yapıldı.
 
Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden 18 kulübün yetkilisinin katılımıyla vakfın Esentepe'deki merkez ofisinde yapılan toplantıdan sonra Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Halil Ünal gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 
Aynı zamanda Eskişehirspor Kulübü'nün de başkanlığını yapan Ünal, toplantıda bazı hukuksal konuların konuşulduğunu belirterek şunları söyledi:
 
"Sayın Kemal Kapulluoğlu başkanlığında perşembe günü saat yine Kulüpler Birliği Vakfı'nda 18 Süper Lig kulübünün hukukçularyla bir toplantı gerçekleştirilecek. Başta spor kanunu olmak üzere bir çok konu konuşulacak. Gençlik Spor Müdürlüğü, Türkiye Futbol Federasyonu ve bizim ortaklaşa çalıştığımız yeni bir futbol yasasının hazırlığı içerisindeyiz. Ortak görüşümüz futbolun ayrı bir kanununun olmasıdır. Önümdüze ki hafta şekillenecek. Çok oldu bittiye gelmeden özerkliğimize uluslararası arenada zarar vermeden çalışmalar yapılacak."