9 °C

Garanti'den 2.6 milyar lira kar

Bankanın 2010 yılının ilk 9 ayındaki konsolide net kârı, 2 milyar 664 milyon 800 bin TL oldu.

Garanti'den 2.6 milyar lira kar

İSTANBUL - Garanti Bankası, 30 Eylül 2010 tarihli konsolide finansal tablolarını açıkladı. Bankanın 2010 yılının ilk 9 ayındaki konsolide net kârı, 2 milyar 664 milyon 800 bin TL oldu.

Garanti'nin konsolide aktif büyüklüğü 124 milyar 379 milyon TL seviyesine ulaşırken, nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ekonomiye sağladığı destek 80 milyar 33 milyon 597 bin TL'ye ulaştı. Bankanın özsermaye kârlılığı %24, aktif kârlılığı ise %3 olarak gerçekleşti.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "2010 başından bugüne kadar çok başarılı bir performans sergiledik. Türkiye'nin en fazla kredi veren bankası olarak kararlılıkla yolumuza devam ettik. Yabancı para kredilerle işletmelere ihtiyaç ve konut kredileriyle bireylere sağladığımız destek 3. çeyrekte hızla arttı. 9,6 milyon müşterimizin bize duyduğu güvenle mevduatlarımız sektörün çok üzerinde büyüyor.

Güçlü aktif kalitesi ve yüksek sermaye yeterliliğiyle sağlam bilanço yapımızı sürdürüyoruz. 2011'de bizi bekleyen düşük faiz oranları ve daralan marjlar karşısında, öncü konumumuzu sürdürmek ve yarına hazır olabilmek için, yatırımlarımızı şimdiden yapıyoruz. Sahip olduğumuz insan gücüne verdiğimiz önem, müşterimizi iyi dinlememiz, doğru değerlendirmemiz ve teknolojik üstünlüğümüz sayesinde doğrudan ihtiyaca yönelik ürün ve hizmetler tasarlamaya devam ediyoruz.

Kazanırken kazandırma ilkesinden vazgeçmeksizin, tüm paydaşlarımızla birlikte büyüyeceğiz. Bu amaçla daha da verimli çalışacağız" dedi. 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.