8 °C

GE: "Türkiye'deki nükleer pazara girebiliriz"

John Krenicki, ortaklarıyla birlikte Türk nükleer pazarıyla ilgilendiklerini söyledi

GE: "Türkiye'deki nükleer pazara girebiliriz"

 

 

İSTANBUL  - General Electric (GE) Başkan Yardımcısı, GE Energy Infrastructure Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) John Krenicki, "Türkiye'de iş yapma konusunda çok ilgiliydik ama nükleer işi çok karmaşık. Doğru ticari düzenlemelerin olması gerekiyor. Türkiye'deki nükleer enerji pazarına girme şansımız olursa, GE olarak buradaki ortaklarımızla beraberiz bununla ilgiliyiz. Her pazarın zorlukları var" dedi.

GE Energy'nin bugün başlayan ve Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin önde gelen proje yönetim şirketlerinin katılımıyla gerçekleştirilen zirve dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Krenicki, zirve için 200 civarında mühendislik, tedarik ve inşaat firmasının (EPC) İstanbul'da bulunduğunu bildirdi.

Krenicki, bir soru üzerine, zirvede küresel mali piyasalarda neler olduğunu konuşacaklarını dile getirerek, ancak daha ziyade işlerini nasıl yürüteceklerini, stratejilerini nasıl geliştireceklerini, hangi ülkelerde ne gibi işler bulunduğunu konuşacaklarını ve toplantı sonunda net bir strateji oluşacağını söyledi.

John Krenicki, zirve sonunda ortaklarının, kendilerini çok daha iyi konumlandırmış olarak buradan ayrılacaklarını belirtti.

Çeşitlilik avantajı

GE'nin en büyük avantajının, çeşitliliği olduğunu dile getiren Krenicki, tek bir ürün ya da ülkeye bağlı olmadıklarını söyledi.

Krenicki, Türkiye'nin de rüzgar, güneş gibi farklı kaynakları bulunduğunu vurgulayarak, ortaklarıyla beraber çalışarak daha etkili çözümler bulabileceklerini ifade etti.

Krenicki, çeşit enerji alanları ile çok ülkede olmak istediklerinin altını çizerek, "farklı teknikleri tek bir sepette" sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Nükleer enerji ihalesine ilişkin bir soruyu da Krenicki, "Türkiye'de iş yapma konusunda çok ilgiliydik ama nükleer işi çok karmaşık. Doğru ticari düzenlemelerin olması gerekiyor. Türkiye'deki nükleer enerji pazarına girme şansımız olursa, GE olarak buradaki ortaklarımızla beraberiz bununla ilgiliyiz. Her pazarın zorlukları var" şeklinde yanıtladı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.