15 °C

Gerilim dolu bir hafta geliyor

Bu hafta vizyona komedi, korku ve dram türlerinde 5 yabancı girecek.

Gerilim dolu bir hafta geliyor

İSTANBUL - Sinemaseverler, bu hafta komedi, korku ve dram türlerinde 5 yabancı filmle buluşacak. Gerilim türündeki filmler arasında Dehşetin Gözleri ve Julia'nın Gözleri yer alıyor.

Nicolas Cuche'nin yönettiği ve Virginie Efira, Francois-Xavier Demaison, Armelle Deutsch ile Raphael Personnaz'ın oynadığı "Aşka Şans Ver (La Chance de Ma Vie-Second Chance)" filmi, romantik ve komedi sahneleriyle izleyicilerin ilgisini çekmeye çalışacak.

Filmde, Jullien Monnier, başarılı bir ilişki danışmanı olmasına rağmen hayatına giren kadınları iki haftadan fazla elinde tutmayı beceremez. Monnier, tam başka biriyle çıkmamaya karar vermişken Johanna'ya aşık olur, fakat Joanna bir süre sonra başına gelen tersliklerin onunla tanıştığı günden başladığını fark eder.

Elbert Van Strien'in yönettiği ve Barry Atsma, Hadewych Minis ile Isabelle Stokkel'in oynadığı "Dehşetin Gözleri (Zwart Water-Two Eyes Staring)" filmi, korku sahneleriyle dikkati çekecek.

Filmde, Christine, ailesinden miras kalınca doğup büyüdüğü eve kocası ve 9 yaşındaki kızıyla taşınmaya karar verir. Bir süre sonra Lisa, evin karanlık köşelerinde annesinin ölü kız kardeşi olduğunu söyleyen bir kız görmeye başlar. Zamanla babası da karısının kendisinden korkunç bir sır gizlediğini anlar ve bu sır ölümcül sonuçlar doğurur.

Guillem Morales'nin yönettiği ve Belen Rueda, Lluis Homar, Pablo Derqui ile Francesc Orella'nin oynadığı "Julia'nın Gözleri (Los Ojos de Julia-Julia's Eyes)", korku ve gerilim sahneleriyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

Filmde, göz hastalığı olan Julia'nın, ikiz kız kardeşi de aynı hastalığa yakalanır ve kendini bodrumda asar. Herkes onun intihar ettiğini düşünse de Julia aynı fikirde değildir. Kardeşini kimin öldürdüğünü öğrenmek amacıyla araştırmalara başlar. 

Xavier Beauvois'in yönettiği, Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin, Philippe Laudenbach'ın oynadığı "Tanrılar ve İnsanlar (Des Hommes et Des Dieux-Of Gods and Men)" filminin konusu şöyle:

"Mağrip'te 1990'larda, dağların tepesinde bir manastır. 8 Fransız Hristiyan keşiş, Müslüman köylülerle huzur içinde yaşarken ülke birden karışır. Şiddet olayları bölgeye hakim olur. Yaklaşan tehlikeye rağmen keşişler, yerlerinden kıpırdamamaya kararlıdır."

Asghar Farhadi'nin yönettiği ve Leila Hatami, Sareh Bayat ile Shahab Hosseini'nin oynadığı "Bir Ayrılık (Jodaeiye Nader az Simin-A Separation)" filmi, dram sahneleriyle sinemaverlerle buluşacak.

Filmde, Simin, kocası Nader ve kızı Termeh ile İran'ı terk etmek ister. Nader'in Alzheimer hastası babasını bırakmayı reddetmesi üzerine boşanma davası açan Simin, dava talebi reddedilince anne babasının evine gider. Termeh ise babasıyla kalmaya karar verir. Nader, kızına ve babasına bakması için hamile bir genç kadın tutunca birçok sorun ortaya çıkar.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap