Gökçek mazbatasını aldı

CHP'nin Ankara'daki seçim sonuçlarıyla ilgili il seçim kuruluna yaptığı başvurular reddedildi. CHP şimdi seçimin iptali için başvuru yapmaya hazırlanıyor. Melih Gökçek ise bugün mazbatasını aldı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - CHP, Ankara İl Seçim Kurulu'ndan beklediği yanıtı alamadı. Kurul, CHP'nin yeniden sayım yapılması, iptal edilen oyların yeniden değerlendirilmesi ve birleştirme tutanaklarına ilişkin itirazını reddetti.

Ankara İl Seçim Kurulu'nun ret kararını Twitter'dan değerlendiren CHP adayı Mansur Yavaş, "İlçe ve il seçim kurullarına itiraz süreci tamamlanmıştır. Hakkımızı YSK nezdinde arayacağız. Süreç devam ediyor" mesajı verdi.

CHP, Yüksek Seçim Kurulu'ndan da sonuç alamazsa, bu defa "tam kanunsuzluk gerekçesiyle" seçimin iptali ve yenilenmesi için başvuru yapılacak.

İtiraz süreci devam etmekle birlikte sandıklardan çıkan son verilere göre AK Parti adayı Melih Gökçek, 31 bin oy farkla CHP adayı Mansur Yavaş'ın önünde görünüyor.

Melih Gökçek ise, Ankara Adliyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törende mazbatasını aldı. Mazbata töreninde Gökçek'e kalabalık bir grup bina önünde toplanarak destek verdi.

Bu konularda ilginizi çekebilir