26 °C

Göztepe Hastanesi'nde uyuz salgını

İstanbul'un en büyük kamu hastanelerinden biri olan Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Servisi'nde 'uyuz salgını' tespit edildi

Göztepe Hastanesi'nde uyuz salgını

İSTANBUL  - İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Samet Mengüç, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Servisi'nden uyuz salgını haberi aldıklarını bildirdi.  

Mengüç, İstanbul Tabip Odası'nda düzenlenen basın toplantısında, Şişli'deki asansör kazası ve sağlık çalışanlarının çalışma koşullarıyla ilgili açıklamalar yaptı.   

Şişli'deki asansör kazası gibi kazaların birçok faktörün bir araya gelmesiyle ortaya çıktığını ifade eden Mengüç, bu risk faktörlerinin tamamına yakınının ortadan kaldırılabileceğini kaydetti.  

Mengüç, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden bir salgın haberi geldiğini söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Servisi'nden bir salgın hastalık haberi geldi. Halk arasındaki tabirle 'uyuz' hastalığı. Tamamen sağlıksız, hijyen koşullarının yeterli olmadığı ortamlarda, az gelişmiş toplumlarda, savaş, kıtlık gibi yerlerde görülen bir hastalık. Ama maalesef bu İstanbul'un merkezi bir yerinde, eğitim ve araştırma hastanesinin ana servislerinden birinde görülen bir tablo." 

Mengüç, serviste yatan hastaların başka servise nakledildiğini belirterek, "O fiziki alanın izole edilip ilaçlanması gerekiyor. Bir anda hemen yok edilebilecek bir şey değil" diye konuştu.  

Konuya ilişkin bugün Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde İstanbul Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası tarafından basın açıklaması yapılacak. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap