14 °C

Gün İçi Yorumu: USD/TRY

Gün İçi Yorumu: USD/TRY

Eda Karadağ / İntegral Menkul Değerler Araştırma Uzman Yardımcısı

USDTRY 2.70 seviyesinde izlediğimiz kritik destek seviyesini kırmaya zorluyor. Fed’in güvercin duruşu TL’ye destek verirken, içeride koalisyon görüşmeleri için siyasilerden olumsuz açıklamaların gelmiyor oluşu Lirada güçlenmeye neden olmakta. Seçimlerin arkasından TL’de oluşan aşırı değer kaybı diğer gelişen ülke para birimlerine kıyasla köpük oluşturmuştu. Bu köpük TL’de değerlenme potansiyeli yaratıyordu. Siyasi arenaya yönelik risk algısının veya beklentilerinin azalması TL’de oluşan bu potansiyel değerlenmeyi başlatmış olabilir. 2.70 seviyesinin altında ısrarlı seyirlerin sürmesi durumunda 2.69 desteğini izliyor olacağız. Bu seviyenin de kırılması durumunda ise 2.64 seviyesine doğru Liradaki güçlenme sürebilir. Paritede 2.7250 ve 2.7430 ise direnç seviyelerimiz. 

Haftaya ise içeride gündem oldukça yoğun olacak. Bu nedenle Türk Lirası üzerinde volatilite yüksek olabilir. 23 Haziran günü hem TCMB PPK toplantısını takip ediyor olacağız hem de saat 15:00’da yemin töreni için toplanacak olan TBMM piyasaların gündeminde olacak. İçeride hala siyasi belirsizliğin devam etmesi Türk Lirası üzerinde baskı kurmaya devam ediyor. 23 Haziran günü siyasilerden gelecek olan açıklamalar PPK toplantısının önüne geçebilir. Bu nedenle siyasi gelişmeler fiyatlamalar üzerinde daha etkili olabilir. 

Dirençler: 2.7250/2.7430/2.7500
Destekler: 2.6970/2.6900/2.6840

usdtry.jpg

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

http://www.integralmenkul.com.tr/

http://www.integralforex.com.tr/

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap