7 °C

Gurbetçilere, yelpazeli karşılama

Garanti, "Gurbetçi Mortgage Kredisi'nin" tanıtım broşürlerini yelpazeyle birlikte dağıtıyor.

Gurbetçilere, yelpazeli karşılama

EDİRNE - Garanti Bankası, "Gurbetçi Mortgage Kredisi'nin" tanıtım broşürlerini Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurda giren gurbetçilere, yelpazeyle birlikte dağıtıyor.

"Mortgage uzmanı Garanti'den, yurt dışında yerleşik Türk vatandaşlarımızın Türkiye'den satın alacakları konutlar için TL ya da döviz endeksli mortgage fırsatı" yazılı tanıtım broşürleri, banka için çalışan reklamcılar tarafından yelpazeyle birlikte gurbetçilere dağıtılıyor.

Üzerinde kredinin tanıtımı olan yelpazeyi alan gurbetçiler, işlemleri sırasındaki kuyruklarda, aldıkları yelpazeyle serinlerken, tanıtıcı broşürle de kredinin özelliklerini öğreniyor.

Kredi vadesinin 240 ay tutulduğu, en fazla 500 bin lira yada karşılığı döviz kullandırılabileceği ve ekspertiz ücretinin yüzde 65'ine kadar kredi kullandırılacağı yazılı yelpazelerle serinleyen gurbetçiler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından memleketlerine doğru yola koyuluyorlar. 

Kredide tam indirim uygulaması

Öte yandan Garanti Bankası, yaz aylarında kredi kullanmak isteyenlere yönelik hazırladığı "kredide tam indirim" uygulamasını hayata geçirdi.

Garanti Bankası'ndan yapılan yazılı açıklamada, bankanın uygulama kapsamında 12 ay vadeli 5 bin liraya kadar kredilerde, yüzde 0,99 faiz uyguladığı ve dosya masrafı almadığı belirtilerek, bu imkandan, Garanti'nin kredi kartına sahip ve 2 otomatik fatura ödeme talimatı bulunan müşterilerin yararlanabildiği kaydedildi.

"Kredide tam indirim" kapsamındaki diğer alternatifin ise 5 bin lira tutarındaki kredinin, 119 liralık taksitlerle geri ödenmesini içerdiği ifade edilen açıklamaya göre, yüksek tutarlı kredi almak isteyenlere, 60 aya varan vadelerle 50 bin liralık kredi seçenekleri sunuluyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.