15 °C

Hakkari'de şehit olan iki askere veda

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör saldırısında şehit olan iki asker, Adana ve Antalya'da son yolculuklarına uğurlandı.

Hakkari'de şehit olan iki askere veda

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Eren Çelik, memleketi Adana'nın Ceyhan ilçesinde son yolculuğa uğurlandı.

Şehit Çelik'in Türk bayrağına sarılı naaşı, "helallik" alınması için Soysalı Mahallesi'ndeki evine getirildi. Daha sonra Şehit Çelik için Soysalı Mahallesi Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze törenine katılan çok sayıda kişi, büyük bir Türk bayrağı açarak "Şehitler ölmez vatan bölünmez." şeklinde slogan attı.

İl Müftüsü Hasan Çınar'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Çelik'in cenazesi Soysalı Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Manavgat'ta şehide veda 

Şehit sözleşmeli er Cumali Gür de Antalya'nın Manavgat ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Gür'ün Türk bayrağına sarılı naaşı helallik alınması için Kızılot Mahallesi'ndeki evine getirildi.

Kızılot Meydanı'nda düzenlenen cenaze törenine, şehidin babası Nazım ile annesi Yiter Gür, yakınları, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, askeri ve mülki erkan katıldı.di.

İl Müftüsü Osman Artan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Gür'ün Türk bayrağına sarılı naaşı, binlerce kişi tarafından mezarlığa götürüldü. Büyük bir Türk bayrağı açan kalabalık, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı attı.

Şehidin naaşı, Kızılot Mahalle Mezarlığı'nda okunan Kur'an-ı Kerim ve dualar eşliğinde toprağa verildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu iki asker şehit olmuş, bir asker yaralanmıştı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, dün PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit olmuş bir asker yaralanmıştı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.