12 °C

Hasanbey Lojistik Merkezi, çarşamba günü açılıyor

Eskişehir/Hasanbey Lojistik Merkezi'nden Türkiye lojistik sektörüne 1,4 milyon ton taşıma kapasitesi sağlanıyor

Hasanbey Lojistik Merkezi, çarşamba günü açılıyor

ANKARA - TCDD Genel Müdürlüğü, Eskişehir Hasanbey Lojistik Merkezi'nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın katılımıyla 19 Mart'ta açılacağını bildirdi.

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Eskişehir/Hasanbey Lojistik Merkezi, Bakan Elvan'ın katılımıyla 19 Mart Çarşamba günü saat 10.30'da açılacak. Açılış töreni öncesinde Elvan ve beraberindeki heyet, Eskişehir Yüksek Hızlı Tren (YHT) Demiryolu Geçişinin Yer Altına Alınması Projesi'nde inceleme yapacak.

Türkiye geneline de hitap eden, özellikle organize sanayi bölgelerine yakın ve yük potansiyeli yüksek olan 19 noktada başlayan lojistik merkez kurma çalışmaları kapsamında 2010 yılında Eskişehir Hasanbey Lojistik Merkez'inin inşasına başlandı. Proje tutarı 100 milyon lira olan merkezin, açık saha betonu 365 bin 700 metrekare, kapalı alanı 10 bin 180 metrekare, dolgu miktarı 1 milyon metreküp, çevre ihatası 3 bin metreden oluşuyor.

19 Mart'ta hizmete girecek olan Eskişehir/Hasanbey Lojistik Merkezi'nden Türkiye Lojistik Sektörüne 1,4 milyon ton taşıma kapasitesi, Türkiye'ye 541 bin metrekare lojistik alan ve 500 kişilik istihdam sağlanıyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.