7 °C

Hatay'a roket ve havan mermisi düştü

Suriye'nin Keseb Sınır Kapısı yakınlarında devam eden çatışmalar nedeniyle Yayladağı ilçesi kırsal alanına bir roket mermisi ve bir havan mermisi isabet etti

Hatay'a roket ve havan mermisi düştü

HATAY - Yayladağı ilçesinin Suriye sınırına yakın bölgelerindeki kırsal alana bir roket mermisi ve bir havan mermisi düştü. 

Dün sabah saatlerinden itibaren Suriye'nin Lazkiye kentine bağlı Keseb kasabası ve Keseb Sınır Kapısı yakınlarında devam eden çatışmalar zaman zaman şiddetlenerek devam ediyor. 

Alınan bilgiye, çatışma bölgesinden atıldığı değerlendirilen bir roket mermisi Yayladağı Gözlekçiler köyündeki kırsal alana isabet etti. Suriye sınırına yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan köydeki bazı evlerin camları kırıldı. 

Yayladağı Sınır Kapısı yakınlarındaki Çamlıtepe bölgesine de bir havan topu mermisi düştü. Ormanlık alanda küçük çaplı yangın başladığı ve itfaiye ekiplerinin bölgeye sevk edildiği öğrenildi. 

Gözlekçiler köyüne gelen Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz, görüştüğü köylülerden sınır bölgesine yaklaşmamalarını istedi. 

Köy sakinlerinden Muhammed Hançer, yaptığı açıklamada, Keseb kasabasında devam eden çatışmaların seslerinin köylerinden duyulduğunu belirtti.   

Bahçede çalıştıkları sırada şiddetli bir ses duyduklarını ve korktuklarını anlatan Hançer, köydeki bir eve yaklaşık 50 metre uzaklıkta roket mermisi bulduklarını kaydetti. 

Askeri birliklerin sınır bölgesinde güvenlik önlemlerini artırdığı görüldü. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.