6 °C

Hava sıcaklığı 6 derece azalacak

Hava sıcaklığında iç ve doğu kesimlerde 3 ile 6 derece azalma olacak, yurdun büyük bölümünde ise yağmur ve sağanak bekleniyor

Hava sıcaklığı 6 derece azalacak

ANKARA - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde 3 ile 6 derece azalırken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. 

Yağışlar geri dönüyor

Marmara'nın kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz'in doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile İzmir, Manisa, Aydın'ın kıyı ilçeleri, Çankırı, Kayseri, Sivas, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin'in kıyı ilçeleri, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Bingöl, Muş, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer gökgürültülü sağanak, gece saatlerinde Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. 

Rüzgar genellikle güney ve batı, Karadeniz kıyıları ile zamanla Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Çeşme ile sabah saatlerinde Sinop çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak esecek. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.