Havalimanında Ebola paniği

THY'nin İstanbul-Kayseri seferini yapmaya hazırlanan uçakta rahatsızlanan yolcu, Atatürk Havalimanı'nda Ebola şüphesiyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Kayseri seferini yapmaya hazırlanan uçakta rahatsızlanan yolcu, Ebola şüphesiyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.   

Alınan bilgiye göre, Fildişi Sahili'nden gelen ve Atatürk Havalimanı'ndan Kayseri'ye gitmeye hazırlanan "Bitlis" isimli uçakta bulunan yolcu rahatsızlandı. 

Kabin ekibinin durumu bildirmesi üzerine pilot, Atatürk Havalimanı'ndaki yetkilileri bilgilendirdi. İç Hatlar Terminali'ne çekilen uçaktaki diğer yolcular ise havalimanındaki bir salona alındı. 

Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü doktorlarınca sağlık kontrolünden geçirilen yolcu, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi'ne (UMKE) ait ambulansa alındı. Yolcu, daha sonra Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.  

Söz konusu uçakta dezenfekte çalışmaları yapılırken diğer yolcuların başka bir uçakla Kayseri'ye gönderileceği bildirildi.  

Bu konularda ilginizi çekebilir