11 °C

Hilton Kuşadası'na yatırım yapacak

Ünlü oteller zinciri yeni otelini, Hilton Garden Inn adıyla açacak

Hilton Kuşadası'na yatırım yapacak

KUŞADASI - Dünyaca ünlü oteller zinciri Hilton, Kuşadası'nda turizm yatırımı yapmaya hazırlanıyor.

Kuşadası Setur Marina karşısındaki kullanım hakkı belediyeye ait turizm tahsisli arazide inşa edilmesi planlanan Kuşadası Hilton Garden Inn Otel'in projesine ilişkin tanıtım toplantısı yapıldı.

Kuşadası Hilton Garden Inn Otel'in Türk yatırım ortağı olan iş kadını Naile Göçen Çukurova'nın sunum yaptığı toplantıya, Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün ile Kuşadası Belediye Meclisi üyeleri katıldı.

Çukurova, yaptığı teknik sunumun ardından 5 katlı ve 200 yataklı olarak projelendirilen otelin Kuşadası'na büyük bir değer katacağına inandığını belirtti.

Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün, Kuşadası'na değer katacak her yatırımı desteklemeye kararlı olduklarını, projenin en geç üç yıl içinde tamamlanmasını ve otelin açılmasını istediklerini söyledi.

Bu amaçla meclis üyelerine Belediye olarak çalışmaların hızlandırılması ve en doğru şekilde yürümesi amacıyla bir komisyon kurulmasını öneren Altungün, otelin yapılabilmesi için gerekirse ilgili bakanlık nezdinde de girişimde bulunacaklarını kaydetti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap