14 °C

HSYK 202 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti

HSYK, 202 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti.

HSYK 202 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında tutuklanan hakim ve savcıların verdiği ifadeler doğrultusunda 202 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti. 

HSYK Genel Kurulu ile ilgili bilgi veren HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, daha önce ihraç edilen hakim ve savcıların verdiği ifadeler doğrultusunda 202 hakim ve savcının daha durumunu görüştüklerini bildirdi. 

Yılmaz, toplantı sonunda, olağanüstü hal kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname gereği, FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisak, irtibat ve bağlantısı olduğu iddia edilen 202 hakim ve savcının, açığa almadan meslekten ihracına karar verdiklerini kaydetti. 

HSYK, son olarak 20 Şubat'ta 227 hakim ve cumhuriyet savcısının meslekten çıkarılmalarına karar vermişti. Bu rakamla ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 3 bin 886 olmuştu. Dün 202 hakim ve savcının daha ihracı ile toplam sayı 4 bin 88'i buldu.

Kaynak: AA

Yorumlar

  • Mehmet Ergen Ekonomi dünyasını yerel ve evrensel anlamda çok Güzel yerine getiren dünya gazetesi ve yazarlarına ,teşekkür ederim,ancak Ekonomimizin sorunlarını daha açık Ve net çarpıcı olarak verilmesinden yana dileğim vardır

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.