9 °C

Hurşit Tolon, cezaevinden çıktı

Kararın cezaevine ulaşmasının ardından saat 21.15’te serbest bırakılan Hurşit Tolon, cezaevi kapısından avukatı İlkay Sezer ile birlikte çıktı

Hurşit Tolon, cezaevinden çıktı

TEKİRDAĞ  - Cezaevinden çıkan emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Çorlu Orduevi'ne geldi.   

Zirve Yayınevi Davası'nda hakkında verilen tahliye kararının ardından Silivri Cezaevi'nden tahliye edilen emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine geldi.

Tolon, yakınlarıyla birlikte konaklamak için sivil araçlarla Omurtak Caddesi'ndeki orduevine geçti.

Kararın cezaevine ulaşmasının ardından saat 21.15’te serbest bırakılan Hurşit Tolon, cezaevi kapısından avukatı İlkay Sezer ile birlikte çıktı.

Tolon, gazetecilere yaptığı açıklamada, "3 yıl sonra sizinle beraber özgürlüğü teneffüs ediyorum. Elbette söylenecek çok şey var ama kesinlikle belirtmek isterim ki, zihinlerinde ve gönüllerinde böyle büyük bir kumpasın, böyle bir tertibin, böyle bir katakulinin mağduru olmuş olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yüzlerce yurtsever, kahraman evladı, aydınlar, yazarlar, düşünürler, öğretim üyeleri, akademisyenler, bu bulunduğumuz yerde yakında göreceksiniz, bir adaletsizlik müzesi olacak olan bu yerde, çok haksızlıklara uğradık. Bütün bu haksızlıklara, yüce milletimiz vicdanında ve gönlünde hayır dedi. Kar, kış, kıyamet demeden, hiçbir yılgınlık göstermeden Türkiye’nin her yerinden koşup, gelip, bizi burada destekledi. İşte bugün burada, huzurunuzda, daima o gücü, kuvveti veren ve bizim suçsuzluğumuza inanan yüce milletimizin, o vefakar, cefakar yürekli insanlarına da kalben teşekkürlerimi borç biliyorum" dedi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.