26 °C

İki şehre fırtına uyarısı

Antalya ve Muğla için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yapıldı.

İki şehre fırtına uyarısı

 

 
 
ANTALYA- Antalya ve Muğla'da pazar gününden itibaren kuvvetli yağış ve fırtınanın etkili olacağı bildirildi. Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, pazar ve pazartesi günleri Antalya ve Muğla için meteorolojik uyarıda bulunuldu. Açıklamada, pazar günü sabah saatlerinden itibaren Antalya ve Muğla'nın Orta Akdeniz üzerinden gelen kuvvetli yağışlı havanın etkisine gireceği, yağışların pazar günü öğle saatlerinde Antalya'nın batı ilçelerinde, pazartesi günü ise kuvvetini daha da artırarak gün boyu tüm il genelinde etkili olacağı kaydedildi. Açıklamada Muğla'da yağışlı havanın pazar ve pazartesi günü gün boyu etkili olacağı belirtildi.
 
Yağış esnasında rüzgarın güney yönlerden fırtına şeklinde saatte 60-80 kilometre hızla eseceğinin tahmin edildiği ifade edilen açıklamada, yağışlı havanın, salı günü sabah saatlerinden itibaren Antalya ve Muğla'yı terk edeceği kaydedildi. Açıklamada ayrıca, Akdeniz körfezi ile Kaş-Bodrum arasında fırtına beklendiği, rüzgarın Güneydoğudan 7, zaman zaman 8 kuvvetinde eseceği, dalga yüksekliğinin ise 4 ile 5 metre olacağı, görüş mesafesinin yağış anında zayıf olacağı vurgulandı.
 
Meteoroloji yetkilileri, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, su baskını, sel, taşkın, dolu, yıldırım ve çatı uçması olaylara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap