11 °C

IŞİD mayın döşedi, asker teyakkuza geçti!

Gaziantep'in Karkamış ilçesi sınır hattındaki bazı noktalara zırhlı araçlar konuşlandırıldı.

IŞİD mayın döşedi, asker teyakkuza geçti!

Gaziantep'in Karkamış İlçesi'nin karşısında bulunan Cerablus'un Suriye tarafına, kontrolü sağlayan IŞİD militanları tarafından mayın döşenerek hendekler kazıldı. sınır hattında güvenlik önlemleri artırıldı.Güvenlik güçleri bazı noktalara  zırhlı araçlar konuşlandırdı.

Alınan bilgilere göre, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı ekipler, Suriye sınır hattı boyunca devriye görevi yapıyor. Karkamış Sınır Kapısı çevresine ve bazı noktalara  zırhlı araçlar konuşlandırıldı. Sınır hattını zaman zaman yaya olarak da kontrol eden ekipler, Suriye tarafındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. 

IŞİD mayın döşedi

Karkamış İlçesi'nin karşısında bulunan Cerablus'un Suriye tarafına, kontrolü sağlayan IŞİD militanları tarafından mayın döşenerek hendekler kazıldı.

Karkamış Belediye Başkanlığı binası ve Karkamış Sınır Kapısı'nın yanındaki 20 metre uzaklıktaki Suriye tarafına kamyonetle gelen 3'ü kadın 7 IŞİD militanı, ilk olarak yer tespiti yaptı. 

Güvenlik güçleri teyakkuza geçti

Grup, daha sonra sınır hattında nöbet tutan askerlerin önünde belirledikleri yerlere mayın döşedi. Silahlı oldukları görülen IŞİD'liler, sınır hattındaki bazı evlerin yanına ise hendek kazdı. Türkiye tarafından çıplak gözle görülen yaşanan bu gelişmeler üzerine sınır hattındaki güvenlik güçleri teyakkuza geçti.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap