İstanbul Boğazı'na yeni proje

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Boğaziçi Köprüsü arasında yeni bir tüp geçit yapılacağını açıkladı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Geçen Nevruz'da silah bırakma çağrısı yapıldığını ancak uygulanmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK'nın silah bırakmayı uygulamada da göstermesi gerektiğini vurguladı. 

Cumhurbaşkanı'na 3 Müslüman gencin öldürülmesiyle ilgili çağrıda bulunduğu ABD Başkanı Obama ile ilişkileri de soruldu.

'İlk dönem Obama'yla aram çok iyiydi'

Obama ile ilk göreve geldiği zamanlar arasının çok iyi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hatta biliyorsunuz bizi ‘beyaz ev’ denilen yerde ailece ağırladılar. Orada birebir toplantılar yaptık. Bütün bu görüşmelerden sonra baktık mesele anlayamadığım şekilde farklı gelişmeye başladı” dedi.

'Tamamen demokratik'

Latin Amerika gezisinden bir gün erken dönmesiyle ilgili tartışmalara da değinen Erdoğan "Ülkeme hasretimi sizlerle paylaştım, dönelim dediğiniz için döndük. Eğer siz kalalım deseydiniz kalacaktık. Tamamen demokratik" yorumunu yaptı.

Boğaz'a yeni tüp geçit

Cumhurbaşkanı olmasından sonra da yapılan projeleri yakından takip ettiğini belirten Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Boğaziçi Köprüsü arasında yeni bir tüp geçit yapılacağını da açıkladı.

Bu konularda ilginizi çekebilir