23 °C

İstanbul itfaiyesine operasyon: 23 gözaltı

İstanbul'da usulsüzlüğe yönelik düzenlenen operasyonda 21 itfaiye görevlisi ile rüşvet verdikleri öne sürülen 2 iş yeri sahibi gözaltına alındı

İstanbul itfaiyesine operasyon: 23 gözaltı

İSTANBUL - Çalışma ruhsatı almak isteyen alışveriş merkezleri ve iş yerlerine usulsüz belge düzenledikleri iddia edilen 21 itfaiye görevlisi ile rüşvet verdikleri öne sürülen 2 iş yeri sahibi gözaltına alındı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla harekete geçen İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çalışma ruhsatı almak isteyen alışveriş merkezleri ve iş yerlerine usulsüz belge düzenledikleri iddia edilen itfaiye görevlilerini yakalamak için sabah saatlerinde operasyon düzenledi. 

Ekipler, olaya karıştıkları öne sürülen 21 itfaiye görevlisi ile rüşvet verdikleri iddia edilen 2 iş yeri sahibini gözaltına aldı. İtfaiye görevlileri tarafından düzenlenen bazı belgelere de incelenmek üzere el konuldu. 

Şüphelilerin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesindeki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulamaları sürüyor. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap