6 °C

İstanbul ve İzmir için yağış uyarısı

İstanbul ve İzmir dahil bazı illerde yağış beklenirken, sağanak yağış sıcaklığı da düşürecek; İstanbul 32, Ankara 35, İzmir 33 ve Diyarbakır 41 derece...

İstanbul ve İzmir için yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu’nun doğusu ile zamanla batı bölgelerimizin iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Çanakkale'nin doğusunun), İç Ege (Manisa, Kütahya, Uşak, Denizli ile Muğla ve Aydın'ın iç kesimleri), İzmir ve Eskişehir çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgarın, Marmara ve Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının iç ve doğu bölgelerde 1 ila 3 derece artması, yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalması, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmaması, iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege kıyıları ile Batı Karadeniz'in batısında yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi öngörülüyor.

Bazı illerde hava durumu

İstanbul: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı. (32)

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve batı çevreleri parçalı bulutlu. (35)

İzmir: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (33)

Adana: Parçalı ve az bulutlu.(34)

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla iç ve batı kesimleri parçalı bulutlu. (33)

Samsun: Az bulutlu. (29)

Erzurum: Parçalı bulutlu.(31)

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık. (41) 

Kaynak: ANKA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap