İstanbul'da kaçak ürün operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, iki ilçede 4 adrese operasyon düzenledi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, Fatih ve Bağcılar'da kaçak güneş gözlüğü, kol saati, makyaj malzemesi, çakmak ve bıçak gibi ürünleri satan dükkanlara yönelik operasyon düzenledi.

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz 10 gün içerisinde Fatih'te Tahtakale ve Demirtaş Mahallelerinde toplam 4 dükkana baskın düzenledi. İşyerlerindeki aramalarda, faturası ve evrakı olmadığı için kaçak olarak değerlendirilen 56 bin 755 adet güneş gözlüğü, 6 bin 685 adet kol saati ile 29 bin 547 adet güneş kremi, rimel, ruj, kalem, far ve fondöten gibi makyaj malzemesi ele geçirildi. 

Bağcılar'daki bir işyerinde ise Türkiye'ye kaçak getirildiği tespit edilen 11 bin 730 adet güneş gözlüğü, bin 400 adet çakmak ve 300 bıçak bulundu. 

Kaçak ürünlere el konuldu

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kaçak ürünlere el koyarken, işyeri sahipleri M.K. (72), R.Y. (26) ve E.S.'ye (36) Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet suçundan para cezası kesildiği öğrenildi.

Bu konularda ilginizi çekebilir