28 °C

İstanbul'da polise silahlı saldırı

Okmeydanı’nda devriye gezen polis ekiplerinin üzerine ateş açıldı. Silahlı saldırıda 3 polis ile yoldan geçen bir vatandaş yaralandı.

İstanbul'da polise silahlı saldırı

Okmeydanı Anadolu Kahvesinde görev yapan 3  çevik kuvvet  polisine 2 silahlı saldırgan ateş açtı. Açılan ateş sonucu 3 polis ve yoldan geçen bir kişi yaralandı. Saldırıya uğrayan polisler M.A.  sağ kolundan, K.T. karnından, F.G ise diz kapağından yaralandı. Yoldan geçen Turan G'ye ise 3 kurşunun isabet ettiği öğrenildi

Silahlı  saldırganlara polis ateş ile karşılık verdi. İki saldırgan ayrı yönlere doğur kaçarak  izlerini kaybettirdi.  Yaralı polisler arkadaşları tarafından Tülin  Manço  İlkokulu bahçesine alındı. Yaralı vatandaş ise Cemal Kamacı Spor Kompleksine alındı. Olay yerine çok sayıda sağlık ekibi  sevk edildi. Çevre yollar bir süre araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Yaralılar çevre hastanelere kaldırıldı. Olay yeri  inceleme  polisi çevrede çok sayıda mermi kovanı topladı.  Polis çevredeki MOBESE ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı.  Polisin olay yerinde incelemesi sürüyor. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin,  Okmeydanı'nda düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan polis memurlarını ziyaret etti. 

İstanbul Okmeydanı'nda düzenlenen silahlı saldırıda yaralananlar, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, hastane çevresinde de geniş güvenlik önlemi aldı. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, hastaneye gelerek yaralı polisi ziyaret etti. Altınok, açıklama yapmadı.

Sultangazi Gazi Mahallesi'nde dün Bağcılar'da düzenlenen operasyonda öldürülen Günay Özaslan'ın cenazesi için toplanan kalabalığın yürüyüşüne polis müdahale etti. Gaz bombası ve tazyikli su ile yapılan müdahale sonrası kalabalık ara sokaklara dağıldı.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap