10 °C

İstanbul'da sağanak yağış etkili olacak

Sıcaklıklar iç bölgelerde 1 ile 3 derece artacak. Bugün akşam saatlerinden itibaren Marmara ve çevresinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek

İstanbul'da sağanak yağış etkili olacak

ANKARA - Hava sıcaklığı iç bölgelerde artacak. Yağışlar Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Marmara’da yer yer etkili olacak. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeye göre, sabah saatlerinde Trabzon ve Rize, öğleden sonra Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Bursa, Bilecik ve Kütahya, akşam ve gece saatlerinde ise Marmara'nın kuzey ve doğusu, Kütahya, Düzce, Eskişehir, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Hava sıcaklığı, iç bölgelerde 1 ile 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. 

Rüzgar ise genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile akşam saatlerinden sonra Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek. 

Bazı illerde hava durumu

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (31) 
ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (34) 
İZMİR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (32) 
ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (33) 
ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu. (30) 
SAMSUN: Parçalı bulutlu. (29) 
ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (27) 
DİYARBAKIR: Açık. (40) 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.