11 °C

İstanbul'un göbeği karanlığa teslim

Trafo patlaması sonucu İstanbul'un merkezi konumundaki İstiklal'de elektrikler kesildi.

İstanbul'un göbeği karanlığa teslim

Beyoğlu Tepebaşı Evliya Çelebi Mahallesinde BEDAŞ'a ait elektrik indirici trafo merkezinde saat 14.00 sıralarında patlama oldu. Patlama sonucunda İstiklal Caddesi'nin büyük bir bölümünde elektrikler kesildi.

Patlama nedeniyle trafoda yangın çıktı. Alev alev yanan trafo nedeniyle çevrede yoğun duman oluştu. Patlamayı görenlerin ihbarıyla olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangına köpük sıkarak müdahale eden itfaiye ekipleri, yarım saatlik bir çalışma ile yangını kontrol altına aldı. İtfaiye ekipleri su hortumunu değiştirirken basınçlı su çevreye fışkırdı. Yangın nedeniyle ölen yada yaralanan olmazken iki araçta maddi hasar meydana geldi.

Kesintinin etkili olacağı semtler

Yangın nedeniyle Beyoğlu'nun birçok kesimine elektrik verilemiyor. Evliya Çelebi Mahallesi Muhtarı Naim Yıldırım,  Burası elektrik kurumunun güç düşürücü istasyonu.. Taksim, Okmeydanı ve Kasımpaşa'nın gücünü düşürüyor. Zaman zaman küçük patlamalar oluyordu. Ama bu seferki daha büyük bir patlama oldu ve yangın çıktı" dedi.

Paşa, Duatepepe, H.Edip Adıvar,Yayla - BEYOĞLU İlçesi; Evliya Çelebi, Emekyemez, Tomtom, Kuloğlu, İstiklal, Şahkulu, Kaptan Paşa, Piri Paşa, Müeyyedzade, Kemankeş KaraMustafa Paşa, Halıcıoğlu Mahalleleri ve Civarı...

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.