13 °C

İşte Türkiye'nin en beğenilen şirketleri

En beğenilen ilk üç şirket Turkcell, Garanti Bankası ve Arçelik oldu.

İşte Türkiye'nin en beğenilen şirketleri

 İSTANBUL - Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri 2010 Araştırması'nda en beğenilen ilk üç şirket Turkcell, Garanti Bankası ve Arçelik oldu.

İsviçre merkezli insan kaynakları çözümleri firması Adecco ile ekonomi dergisi Capital işbirliğinde bu yıl 11'incisi düzenlenen Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri 2010 Araştırması'nda dereceye giren şirketlere ödülleri, The Ritz-Carlton Oteli'nde gerçekleştirilen törenle verildi.

Adecco Doğu Avrupa Bölgesi Direktörü Tibet Eğrioğlu törende yaptığı konuşmada, “Türk şirketlerinin de dünya çapında şirketlere yapabileceği yatırımlardan bahsediliyor. Bir başka deyişle, dünya markaları Türk şirketleri tarafından satın alınmayı bekler duruma geldiler. Krizden güçlü çıkmış birçok şirket de Türkiye'de yatırım yapma veya yatırımı artırma yolunda adım atmaya başladı” dedi.

Daha sonra çok sayıda sektörden üst ve orta düzey yöneticilerin Türk iş dünyasındaki şirketleri değerlendirmesiyle gerçekleştirilen araştırma sonucunda Türkiye'nin en beğenilen şirketleri seçilen firmaların temsilcilerine ödülleri verildi.

Araştırma sonucunda Türkiye'nin en beğenilen üç şirketi Turkcell, Garanti Bankası ve Arçelik olurken bu şirketlerin ardından en beğenilen şirketler listesinde sırasıyla şu firmalar yer aldı:

"Koç Holding, Eczacıbaşı Topluluğu, Coca-Cola, Unilever, Procter&Gamble, Ülker, İş Bankası/Doğuş Holding, Microsoft, Sabancı Holding, Vodafone, BSH/Efes Pilsen, Borusan Holding, Vestel/Siemens, THY, Ford, Shell/Enka ve Tüpraş/Anadolu Grubu."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.