4 °C

İtiraz sonrası iki ilçe CHP'nin

Muğla'nın Dalaman ve Köyceğiz ilçelerinde itiraz sonucu tekrar sayım yapıldı. Sayımlar sonucu belediye başkanlıkları AK Parti'den CHP'ye geçti

İtiraz sonrası iki ilçe CHP'nin

MUĞLA - Köyceğiz'de dün kıyasıya bir seçim yarışı yaşandı. CHP'li mevcut Belediye Başkanı Salih Erbay ile AK Partili Belediye Başkan Adayı Kamil Ceylan arasında geçen yarışın sonucu ilk olarak 10 oy farkla AK Partili Kamil Ceylan'ın lehine olduğu belirtildi. Bunun üzerine CHP, itiraz etti. Yeniden yapılan sayım sonrası CHP'li Salih Erbay'ın 4 oy farkla başkanlığı kazandığı açıklandı. Salih Erbay'ın 10 bin 217 oyuna karşılık, Kamil Ceylan'ın 10 bin 213 oy aldığı belirtildi. AK Parti 'nin sayıma itiraz edeceği öğrenildi. 

Dalaman ise seçim 3 adayın arasında geçti. MHP'li mevcut Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, AK Parti'li Süleyman Camuzcuoğlu ve CHP'li Muhammet Şaşmaz arasında geçen ve oy sayımı boyunca hemen hemen hiç açılmayan fark, heyecanı da arttırdı. İlk yapılan açıklamaya göre AK Parti'li Süleyman Camuzcuoğlu'nun 8 oy farkla seçimi kazandığı, CHP'li Muhammet Şaşmaz'ın ikinci, MHP'li Sedat Yılmaz ise 220 oy farkla üçüncü sırada yer aldığı açıklandı.

CHP'liler burada da sayıma itiraz etti. Sabaha kadar tekrar yapılan sayımda CHP'li Muhammet Şaşmaz'ın 7 bin 294 oy ile seçimi kazandığı, Ak Partili Süleyman Camuzcuoğlu'nun 7 bin 282 oy aldığı, MHP'li Sedat Yılmaz'ın 7 bin 210 oy ile seçimi kaybettiği açıklandı. Dalaman'da da AK Parti ve MHP'nin sayıma itiraz edebileceği kaydedildi.

Öte yandan dün gerginliğin yaşandığı Yatağan İlçesi'nde seçimi, tekrar yapılan sayımın ardından CHP'li Hasan Haşmet Işık'ın kazandığı bildirildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.