11 °C

İZBAN'da seferler normale döndü

İZBAN'da işçilerin başlattığı grevle duran seferler, yeniden başladı.

İZBAN'da seferler normale döndü

İzmir'de günde 300 bin kişiyi taşıdığı için kent içi ulaşımın omurgasını oluşturan İZBAN'da işçilerin 8 Kasım'da başlattığı grevle duran seferler, anlaşma sağlanmasıyla bu sabah yeniden başladı.

İzmir'de toplu ulaşımın can damarı olan, Aliağa'dan Menderes'e 110 kilometrede yolcu taşıyan İZBAN'ın işçilerin grevi nedeniyle bir hafta süreyle çalışmaması ve dün akşam saatlerinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı görüşmeyle grevin sona ermesi İzmirliler'i sevindirdi. Seferler bu sabah erken saatlerde yeniden başlarken, 1 hafta boyunca sıkıntı yaşayan İzmirliler İZBAN vagonlarını doldurdu.

Öte yandan, bu 1 haftalık süreçte sosyal medyada 'İZBAN' etiketiyle paylaşımlarda bulunan İzmirliler, şu ilginç sözlerle hasretlerini dile getirdi:

'İzban grevi yüzünden şehrin diğer yakasında oturan arkadaşımla mektuplaşmaya başladık. Evlenmiş bir de çocukları olmuş', 'Elbet bir gün buluşacağız bu böyle yarım kalmayacak koyun kokulum', 'Özledik bee next station İzban bey', 'Oldu mu şimdi bırakıp, gitmen', 'Gelmiyor, gönlümün efendisi', 'Çalış artık koyun kokulum'

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.