17 °C

İzmir-Erzincan seferleri başladı

İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, SunExpress tarafından başlatılan İzmir-Erzincan direkt uçuşlarının iki kenti kaynaştıracağını söyledi.

İzmir-Erzincan seferleri başladı

ERZİNCAN - Eski Ulaştırma Bakanı ve İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, SunExpress tarafından başlatılan İzmir-Erzincan direkt uçuşlarının iki kenti kaynaştıracağını ve yakınlaştıracağını söyledi.

SunExpress'in İzmir-Erzincan direkt uçuşlarına başlaması dolayısıyla Erzincan Havaalanı'nda basın toplantısı düzenlendi.

İzmir'den meslek örgütü liderleri, turizmciler ve gazetecilerle birlikte ilk uçuşa katılarak memleketi olan Erzincan'a gelen Yıldırım, basın toplantısında yaptığı konuşmada Erzincan ve İzmir arasında kurmaya çalıştıkları gönül köprüsü ile birlikte hava köprüsünü de oluşturduklarını ifade etti. Yıldırım, şöyle konuştu:

''Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı İzmir ile doğunun en güzel şehri Erzincan'ı birbiriyle yaklaştırmak, kaynaştırmak bu seferlerle çok daha kolay hale gelecek. İzmir, Anadolu'nun bir özeti. 'İzmir' ortak aidiyetinde tüm bu bölgelerin kültürünü, geleneğini muhafaza ederek İzmir'i geleceğe taşımak istiyoruz.

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, İzmir çıkışlı toplamda 31, iç hatta ise 13'üncü uçuş noktasının Erzincan'a düzenlendiğini, İzmir'den hava ulaşımında 2002 öncesine göre büyük aşama kaydettiğini belirtti.

İzmir ve Erzincan arasındaki direkt uçuşların 23 Mayıs-28 Temmuz arasında pazartesi günleri, 28 Temmuz'dan sonra pazartesi ve perşembe günleri karşılıklı olarak düzenleneceği, biletlerin 59,99 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı ifade edildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap