4 °C

İzmir'de metro hattına konteyner düştü

İzmir'de meydana gelen metro kazasında metronun vagonlarından biri devrildi, bazı yolcular hafif yaralandı.

İzmir'de metro hattına konteyner düştü

İzmir'de metronun Bölge İstasyonu mevkiinde, yandaki depolama alanındaki yükleme sırasında raylara doğru devrilen bir konteyner, metro vagonuna çarptı. Kazada Evka 3-Fahrettin Altay seferini yapan metronun vagonlarından biri devrildi.​

İzmir Metrosu Genel Müdürü Sönmez Alev, Bölge istasyonu yanında bulunan konteyner parkında taşıyıcı bir vincin, konteyneri metro treninin geçtiği sırada saat 07.50'de hattın içinde düşürdüğünü söyledi. 

9b9dce2764fb6764bc426db0606dd6c8.jpg

Konteynerin çarpmasıyla Evka-3 yönü güzergahına giden metro treninin ilk vagonunun yan yattığını belirten Alev, "Yolcularımızdan hafif şekilde yaralananlar oldu. Sağlık ekiplerimiz tarafından ayakta tedavileri gerçekleştirildi. Yolcular tahliye edildi. Fahrettin Altay yönünden gelen diğer metro setleri Sanayi İstasyonu'na kadar çalıştı. Buradan yolcularımızı Evka-3 ve Bornova yönüne ESHOT otobüsleriyle taşıdık. Yan yatan vagonu Emniyetin olayla ilgili çalışmasını bitirdikten sonra kaldıracağız. Ulaşımın aksamaması için tek hat üzerinden karşılıklı olarak saat 08.30'den itibaren seferlere başladık" dedi. 

Devrilen vagon ilerleyen saatlerde kaldırıldı.

 

 

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.