9 °C

İzmir'de DEAŞ operasyonu

Almanya'da bir tırla Noel pazarına girerek 12 kişiyi öldüren Anis Amri ile bağlantılı olduğu tespit edilen DEAŞ üyesi bir kişi İzmir'de yakalandı.

İzmir'de DEAŞ operasyonu

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü DEAŞ üyesi bir kişinin İzmir'de olduğu bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Yapılan araştırmada bir otelde gizlendiği öğrenilen zanlının, 19 Aralık 2016'da Almanya'da, bir tırla Noel pazarına girerek 12 kişinin öldüğü, 56 kişinin de yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü DEAŞ üyesi Anis Amri ile bağlantısı olduğu tespit edildi.

Ürdün asıllı Almanya vatandaşı olduğu belirlenen M.A.K düzenlenen operasyonla yakalandı. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlı, sorgusu için emniyete götürüldü.

Zanlının DEAŞ terör örgütü adına faaliyet yürüttüğü, yasa dışı yollarla Türkiye'ye giriş yaptığı, yine yasa dışı yollarla Avrupa'ya geçmek üzere hazırlık yaptığı öğrenildi.

Noel pazarı saldırısı

Almanya'nın başkenti Berlin'de 19 Aralık 2016'da bir tır Noel pazarına girmiş, olayda 12 kişi hayatını kaybetmiş, 56 kişi yaralanmıştı. DEAŞ'ın üstlendiği saldırıyı, Tunuslu Anis Amri'nin gerçekleştirdiği belirlenmişti. Anis Amri, 23 Aralık'ta İtalya'nın Milano kentinde polisle girdiği çatışmada öldürülmüştü.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.