18 °C

İznik'te 'Mavi Tur' sezonu başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara yönelik düzenlediği Marmara Denizi ve Uludağ turlarından sonra İznik Gölü için planlanan ‘mavi tur’ da 2017 sezon açılışını yaptı.

İznik'te 'Mavi Tur' sezonu başladı

BURSA-Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara yönelik düzenlediği Marmara Denizi ve Uludağ turlarından sonra İznik Gölü için planlanan ‘mavi tur’ da 2017 sezon açılışını yaptı.

İskele Meydanı’nda gerçekleşen açılışa; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın yanı sıra davetliler katıldı. Büyükşehir’in mavi tur organizasyonuyla sabah evlerinden alınan vatandaşların Orhangazi İskelesi’nden gölde tekne turu ile önce İznik Gölü’nü keşfe çıkacağını söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ardından İznik İskelesi’nde inilerek ilçedeki tarihi ve turistik mekanların profesyonel rehberler eşliğinde gezileceğini ifade etti. Tur kapsamında Roma tiyatroları, Ayasofya Camii, 1. Murat Hamamı, göl evleri ve kayıkhane, Lefke Kapı ve surlar, Yeşil Camii, Nilüfer Hatun İmareti, Süleyman Paşa Medresesi ve İznik çini fırınları gibi tarihi ve turistik mekanların ziyaret edileceğini vurgulayan Başkan Altepe, “Bu yıl yaklaşık 10 bin kişiye ulaşmasını hedeflediğimiz İznik turuna katılım için vatandaşlarımızın ikamet ettikleri muhtarlıklara başvurması yeterlidir” dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.