18 °C

Karadeniz'i etkili fırtına vurdu

Bölgede etkili olan fırtına Kastamonu'nun ilçelerinde hasara yol açtı.

Karadeniz'i etkili fırtına vurdu

KASTAMONU - Karadeniz'de etkili olan fırtına nedeniyle oluşan dalgalar Kastamonu'nun İnebolu, Abana ve Çatalzeytin sahilinde maddi hasara yol açtı.

Kastamonu Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Karadeniz'de etkili olan fırtına nedeniyle yüksekliği 5-6 metreyi bulan dev dalgalar, İnebolu, Abana ve Çatalzeytin sahillerine kadar ulaştı. Dev dalgalar nedeniyle İnebolu'nun Boyranaltı mevkisindeki çay bahçelerinde ağır hasar meydana geldi. Dalgalar, sahil yolunda da etkili oldu. Caddelere ulaşan dalgalar nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı.

Abana sahillerinde iki gündür etkili olan dalgalar, ilçede yaşamı olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle 5 metreyi aşan dalgalar, ilçenin sahil şeridinde ağır hasara neden oldu.

Kastamonu'nun diğer bir sahil ilçesi olan Çatalzeytin'de ise dev dalgalar ilçe merkezinin sahilinde bulunan bazı iş yerlerinde hasara yol açtı. Sahilden geçen Sinop karayolu yaklaşık iki saat ulaşıma kapandı.

Çatalzeytin Belediye Başkanı Musa Uğuz, vatandaşların, fırtına ve dalgaların yol açabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları yönünde uyarıldığını söyledi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap