Karamollaoğlu'dan Brunson eleştirisi

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, tahliye edilen ABD'li rahip Brunson ile ilgili yaptığı açıklamada, "Papaz için gizli tanıklar sudan sebeplerle ifadelerini değiştiriyor ve papaz serbest kalıyorsa yargı bağımsızlığı yok demektir." dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yapılan mahkeme sonucunda 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılıp cezaevinde yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edilen ABD'li din adamı Andrew Brunson ile ilgili açıklama yaptı.

Karamollaoğlu sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

Yine Amerikayı dize getirdiler!..

“Al papazı, ver papazı.” dediğiniz papaz için gizli tanıklar sudan sebeplerle ifadelerini değiştiriyor ve papaz serbest kalıyorsa yargı bağımsızlığı yok demektir; ama siz yine de elinizdeki medya ile bunu bir başarı gibi göstermeyi becerirsiniz.

Aylardır elinizdeki medya ile rahibin 15 Temmuz olaylarının planlayıcısı olduğunu anlattınız. Hatta ekonomideki problemlerin sebebi bu olaymış gibi lanse ettiniz. İşin sonunda; rahibi uçağına bindirip ülkesine gönderdiniz.

Yargı bağımsızlığının olmadığı bir ülkede ekonomi iyi olmaz. Yatırımcılar ürkektir, paralarını riske atmazlar. Geçici müspet dalgalanmalar kimseyi aldatmasın. Siyasetçiler, yöneticiler ülkelerinin itibarını kör hamasete kurban etmemelidirler.

Brunson ABD'ye gidiyorBrunson ABD'ye gidiyor

Brunson kararına sert tepkiBrunson kararına sert tepki

Cumhurbaşkanlığından Brunson açıklamasıCumhurbaşkanlığından Brunson açıklaması

Bu konularda ilginizi çekebilir