17 °C

Kaza sonrası 45 uçuş iptal edildi!

Motor kısmı alev alarak acil iniş yapan THY Milano-İstanbul uçağın ardından THY iç ve dış hatlarda karşılıklı 45 seferi iptal etti

Kaza sonrası 45 uçuş iptal edildi!

Türk Hava Yolları, motor kısmı alev alarak acil iniş yapan Milano-İstanbul uçağın ardından iç ve dış hatlarda karşılıklı 45 seferi iptal ettiğini duyurdu.

Türk Hava Yolları resmi twitter adresinden yapılan açıklamada, “Atatürk Havaalanı'ndaki operasyonel nedenlerle bazı seferlerimiz iptal edilmiştir. Havaalanına gelmeden önce lütfen uçuşunuzu kontrol ediniz” uyarısı yapıldı.

Kaza nedeniyle uçaktan yolcuların tahliyesi ve toprak zemine çıkan uçağın çıkartılması için 17/35 pisti bir süre uçuşlara kapatılmıştı. Pistin kapatılmasından dolayı Atatürk Havalimanı'nda seferlerde aksamalar meydana geldi. Seferlerin aksamasından dolayı Türk Hava Yolları iç hatlarda Nevşehir, İzmir, Sinop, Antalya, Ankara, Samsun, Adana, Şırnak, Kayseri, Şanlıurfa, Erzurum, Mardin, Gaziantep, Trabzon, Alanya, Kayseri, Malatya, K.Maraş, Elazığ, dış hatlarda ise Köln, Milano, Nürnberg, Napoli, Bologna, Berlin, Roma, Prag, Venedik, Viyana gibi seferlerini iptal etti. Atatürk Havalimanı'na inmesi planlanan bazı uçaklar ise pistin kapanmasından dolayı Sabiha Gökçen Havalimanı'na yönlendirildi.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap