8 °C

Kılıçdaroğlu: Asıl fail odur

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partinin eski genel başkanı Deniz Baykal hakkındaki ses kaydı iddialarıyla ilgili olarak Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi ve "Zaten bu olayın faillerinin bugüne kadar ortaya çıkmamasının nedeni de budur. Asıl fail odur" dedi

Kılıçdaroğlu: Asıl fail odur

İSTANBUL - Sitenin yasaklanmasına rağmen sabah saatlerinde yine Twitter üzerinden paylaşılan bir ses bandı için CHP harekete geçti. Yayınlanan ses bandı sosyal medyada hızla yayılırken bandın içeriğinde; Deniz Baykal'ın istifa etmesine yol açan kasetin Başbakan Erdoğan tarafından servis edildiği iddia ediliyordu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışması için geldiği Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde, yayınlanan ses bandını değerlendirdi. 'Başbakanlık koltuğunda oturan zatın süratle açıklama yapmasını bekliyorum' diyen Kılıçdaroğlu, şu şekilde konuştu;

"Ahlaksızlığın bu boyutu dünyanın hiçbir ülkesinde görülmemiştir. Zaten bu olayın faillerinin bugüne kadar ortaya çıkmamasının nedeni de budur. Asıl fail odur. Ahlaksızlığı bu boyuta getiren bir kişi başbakanlık koltuğunda oturamaz. Bu ABD’de yaşanan Watergate skandalının bir başka versiyonudur. Süratle bir açıklama yapmalıdır. Kişilerin özel yaşamı ne zamandır başbakanların ilgi alanlarına girmeye başladı. Bu ülkede başbakanın yapacağı başka iş yok mu? Bu kadar işsizlik varken, bu kadar yolsuzluk varken! Bunları anlatırken bile utanıyorum, ama acaba o utanıyor mu? Onda ahlak var mı? Ahlak kırıntısı var mı merak ediyorum."

Deniz Baykal: Açıklama yapılmasını bekliyorum

Seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Antalya’dan hareket eden Baykal’ın iddialar ile ilgili olarak Afyon Emirdağ’da gazetecilere açıklama yaptı. Baykal, “Öncelikle bir durum var. Bu durumla ilgili konunun muhatabının açıklama yapmasını bekliyorum. Gelen açıklamayı bekleyeceğiz. Gelen açıklamaya göre bizde açıklamamızı yapacağız” dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.