19 °C

Kılıçdaroğlu: Demokrasi mücadelemizi sürdüreceğiz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan milletvekili Enis Berberoğlu'nu ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu: Demokrasi mücadelemizi sürdüreceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberindekilerle MİT TIRlarının durdurulması olayına ilişkin "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Enis Berberoğlu'nu, tutuklu bulunduğu Maltepe Ceza İnfaz Kurumu'nda ziyaret etti. 

Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu'nun da yer aldığı ziyaret, 1 saat 15 dakika sürdü.

Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, vatandaşların Kurban Bayramını kutlayarak, "Umarım huzur içinde, hep birlikte bir bayram geçirmiş oluruz. Enis Berberoğlu'nu ziyaret ettim. Üzüldüğüm nokta şu; hiçbir suçu olmayan bir kişinin, adaletsiz bir şekilde hapse konulmasını emin olun sindiremiyorum. Enis Bey, bir demokrasi mücadelesi yapıyor. Enis Bey, seçilmiş bir milletvekili. Seçilen bir milletvekilinin hapse atılması milli iradenin hapse atılması demektir. Milletvekillerinin tutuklanmasını içimize sindiremiyoruz. Bir demokrasi ayıbı olarak görüyoruz." diye konuştu.

"Hiç kimse suçsuz yere tutuklanmasın"

"Hiçbir suçu olmayan seçilmiş bir milletvekilinin içeri atılmasını içime sindiremiyorum" diyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Bir demokrasi ayıbı olarak görüyoruz. Ama bütün bunlara rağmen demokrasi mücadelemizi sürdüreceğiz. Biz buradan tekrar ülkeyi yönetenlere seslenelim. Yargının bağımsızlığı üzerine biz ne kadar titiz davranıyorsak aynı duyarlılığı özellikle ülkeyi yönetenlerin de dikkate alması gerekir."

Oya Berberoğlu: Adaletin gelmesini diliyoru

Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu da "Bugün normalde görüş günümdü. Ama kapalıydı görüşüm. Sağolsun Kemal Kılıçdaroğlu Bey ve partinin girişimiyle onların bayram ziyaretine eklenmiş oldum. Çok güzel geçti. Enis'in morali çok iyi. Herkese, hukuksuzluğa uğrayan herkese, bir an önce hukukun uygulanmasını, adaletin gelmesini, tarafsız, bağımsız bir yargının kurulmasını diliyorum. Hak, hukuk, adalet diyorum." diye konuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap