8 °C

Kılıçdaroğlu'dan 'beton ekonomisi' eleştirisi

Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyetin üretim damarlarını zayıflatıp Türkiye’yi tefecilere, faiz lobilerine teslim edenler Kuvayi Milliye ruhunu anlamayanlardır. Türkiye’yi; bizim haysiyetimizle, onurumuzla oynanacak noktaya, üretimi ve kalkınmayı “beton ekonomisinden” ibaret görenler getirdi." dedi.

Kılıçdaroğlu'dan 'beton ekonomisi' eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ekonomi ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Dedik ki: "Güçlü Türkiye, üreten Türkiye'dir."  Büyük Kuvayi Milliyeci Atatürk ne diyor: "Ekonomik, kalkınma; hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin bel kemiğidir."

Ekonomik kalkınmanın temeli ise üretimdir.

Üreten Türkiye, "Fabrikada, tarlada, üniversitede, sanatta, kültürde, hizmet sektöründe emek harcamak, alın teri dökmek" demektir.

Cumhuriyetin üretim damarlarını zayıflatıp Türkiye’yi tefecilere, faiz lobilerine teslim edenler Kuvayi Milliye ruhunu anlamayanlardır. Türkiye’yi; bizim haysiyetimizle, onurumuzla oynanacak noktaya, üretimi ve kalkınmayı “beton ekonomisinden” ibaret görenler getirdi. Bunlar kendilerine "yerli ve milli" diyen "gayri milliler" değil mi? Ne diyorduk, Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor." ifadelerini kullandı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.