15 °C

Kılıçdaroğlu'na 'karikatür' soruşturması

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na sosyal medya hesabında ODTÜ'lü öğrencilerin taşıdığı pankartı paylaşması sonrası soruşturma açıldı.

Kılıçdaroğlu'na 'karikatür' soruşturması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma açıldı. Kılıçdaroğlu, ODTÜ'lü öğrencilerin tutuklanmasını eleştirerek, öğrencilerin taşıdıkları pankartta yer alan karikatürü sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Kılıçdaroğlu dün Meclis'teki grup toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

"ODTÜ'nün bir geleneği vardır. Mezun olanlar ellerindeki pankartlarla mesajlarını yansıtırlar. ODTÜ'nün özelliği Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden birisi olması. Mezun olanlar başarıyla görev yapıyorlar. ODTÜ'de öğrenci olmak bir ayrıcalıktır. ODTÜ'lüler taşıdıkları pankartların hiçbirinde şiddet yoktur, hakaret yoktur. Ama ODTÜ'lü zekası vardır. Ama o zekada değilsen ben sana ne söyleyim. ODTÜ'lüler birbirine 'hocam' der. Çünkü kimse kimseden üstün değildir. Penguen dergisinde 13 yıl önce çıkan karikatürü taşıyorlar. Yargılanmışlar, beraat etmişler. 13 yıl sonra geldiğimiz noktaya bakın. Benim Twitter hesabımdan bu karitakür yayınlanacak, bütün milletvekili arkadaşlarım bu karikatürü yayınlasın."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap