Koç ve CNH Türk Traktördeki hisseleri eşitledi

Koç Holding, KAP'a yaptığı özel durum açıklamasında, Türk Traktör hisselerindeki alım-satıma ilişkin bilgi verildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Koç Holding A.Ş. ve Case New Holland (CNH), Türk Traktör'deki hisselerini eşitledi.

Koç Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, Türk Traktör hisselerindeki alım-satıma ilişkin bilgi verildi.

Mart ayı sonunda yapılan açıklamada, iş ortaklıklarından Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. (Türk Traktör) ve New Holland Trakmak Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.'nin (Trakmak) birleşmesi sonrasında Koç Topluluğu ve CNH hisselerinin Türk Traktör'de eşit seviyeye getirilmesi amacıyla, Türk Traktör'de birleşme sonrası oluşan Koç Topluluğuna ait, Türk Traktör sermayesinin yüzde 2,312'sine tekabül eden toplam 1 milyon 233 bin 993,75 lira nominal değerli fazla hissenin satışı amacıyla, Koç Holding'e ait olan 756 bin 318,75 lira nominal değerli C grubu imtiyazsız hissenin toplam 13 milyon 235 bin 578,13 lira bedelle yatırımcılara satıldığının bildirildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Ayrıca, birleşme dolayısıyla Temel Ticaret ve Yatırım A.Ş’nin edindiği 636 bin 900,00 lira nominal değerli A Grubu imtiyazlı hisseler de aynı fiyat üzerinden, toplam 11 milyon 145 bin 750,00 lira bedelle şirketimizce satın alınmış olup, işlemin takası 15 Ekim 2010’da tamamlanacaktır.

Bu işlemler sonucunda Türk Traktör sermayesindeki paylarımız 20 milyon 13 bin 375 lira nominal değerli A Grubu hisselerden oluşmakta olup, birleşme öncesinde olduğu gibi şirket sermayesinin yüzde 37,5’ine tekabül etmektedir."

Etiketler