7 °C

Konya'da otobüs devrildi: 20 yaralı

Konya'da düğünden dönen otobüs devrildi ve 20 kişi yaralandı. Kazadan önce yolcuların, dün Muğla'daki trafik kazasını hatırlatarak dikkatli araç kullanması konusunda sürücüyü uyardıkları iddia edildi.

Konya'da otobüs devrildi: 20 yaralı
Dün Marmaris'te yaşanan otobüs kazasının etkileri devam ederken bugün de Konya'dan aynı haber geldi. Adana'dan Aydın'a düğünden dönenleri taşıyan otobüs devrildi ve 20 kişi yaralandı.


Sinan Ç. yönetimindeki 09 DA 555 plakalı otobüs, Konya-Kadınhanı karayolunun 8. kilometresinde devrildi.

Kazada, otobüsteki 41 kişiden sürücü Sinan Ç'nin de aralarında bulunduğu 20 kişi yaralandı. 112 Acil Servis ekiplerince ilk müdahaleleri olay yerinde yapılan yaralılar, çeşitli hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan üçünün hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

"Biz de mi televizyonlara çıkacağız" diyerek sürücüyü uyarmışlar 

Yolculardan Alişan Emul, yolda birkaç kez kaza tehlikesi atlattıklarını söyledi. Sürücüye, dün 24 kişinin öldüğü Muğla'daki kazanın hatırlatıldığını belirten Emul, "Biz de mi televizyonlara çıkacağız diyerek sürücünün değişmesini istedik. Sürücü, 'Petrole girmek istediğim için savrulma oldu. Bir sorun yok' diyerek bizleri sakinleştirmeye çalıştı" diye konuştu.

Dün de İzmir Buca'dan, Muğla'nın Marmaris ilçesine gidenlerin bulunduğu tur midibüsünün devrilmesi sonucu 24 kişi yaşamını yitirmiş, 10 kişi de yaralanmıştı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.