13 °C

Köpek cinayetinin şüphelisi kaçtı

İstanbul Beykoz’da köpekleri tasmasız gezdirmek yüzünden çıkan tartışma sonucu işlenen cinayetinin şüphelisi toz oldu.

Köpek cinayetinin şüphelisi kaçtı

İstanbul Beykoz’da köpekleri tasmasız gezdirmek yüzünden çıkan tartışma cinayetle bitti. Karşılıklı komşuların sokak ortasında gerçekleştirdiği silahlı kavgası sonucu iş adamı Reşit Vural (56) alnından vurularak hayatını kaybetti. Polis olaydan sonra kaçan şüpheli iş adamı Kemal U.’yu yakalamak için operasyonları sürdürüyor. İş adamının yurt dışına çıkma ihtimaline karşılık tüm sınır kapıları ve havalimanlarının uyarıldığı belirtildi. Kemal U ise olaydan sonra köpeklerini de götürerek eşi ve üç çocuğuyla birlikte Beykoz'daki evini terk etti.

İstanbul’da yeni yılın ilk cinayeti köpek yüzünden işlendi. Beykoz'da Baklacı mahallesinde dün akşam saat 18.30 sıralarında meydana gelen olay görgü şahitlerinin ifadelerine göre şöyle gelişti:

Aynı sokakta karşılıklı komşu olan yedek parça fabrikası bulunan Reşit Vural, 3 kurt köpeği bulunan komşusu Kemal U.’yla hayvanları tasmasız olarak sokağa saldığı için tartıştı.

Çocuklarının köpeklerden korktuğunu söyleyen Reşit Vural’la şüpheli Kemal U. arasındaki tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Karşılıklı silahların çekilmesiyle sokakta silahlı kavga yaşandı. Bu sırada alnından vurulan Reşit Vural kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Polis tekstil işiyle uğraşan şüpheli Kemal U.’nun yakalanması için soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğünü belirtti.

3 çocuğu olan yedek parça fabrikası sahibi işadamı Reşit Vural'ın ailesi olayla ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmak istemedi.

ARKASINI DÖNÜP KAÇTI

Aynı sokakta evi olan olayın görgü tanığı Selami Dural tartışmanın köpek yüzünden başladığını belirterek , "Eskiye dair aralarında husumet olduklarını duymadım. Ancak tartışma köpek yüzünden başlamış.

Kardeşim araya girip Reşit abiye 'uymayın' demiş. Kardeşim eve girmiş. Ancak o sırada dışardan silah seslerini duyuldu. O esnada ben de dışarıya çıktım.

Kardeşim de aşağıdaydı. Sahlar atılılıyordu. Reşit abi yerde yatıyordu. Damatının kucağındaydı. O sırada aşağıdan yine ateş etmeye devam ediyordu. Ben 'yapmayın karşı komşunuzum, vurmuşsunuz uzaklaşın' dedim ancak 'çekil lan seni de vururum' diyerek 2 el benim olduğum yöne doğru da ateş etti. Sonra Adam arkasını dönüp aşağıya doğru kaçmaya başladı. Reşit abiyi arabaya bindirip hastaneye götürdük ancak malesef kurtaramadık" dedi.

'REŞİT ABİ ÇOK MEDENİ BİR İNSANDIR'

Cenazenin defnedilmesinin ardından bugün aileye taziyeye gelen aile dostları Emine Selma Merter ise yaşanan olayla ilgili olarak, "Benim duyduğuma göre köpekler çocuklara saldırıyor. Reşit abi tasmalarını takmasını istiyor. Reşit Abi çok iyi medeni bir insandır.

Bir köpek yüzünden böyle birşey olur mu? Bu caniyi bulsunlar. Daha önceden de bu köpek tartışması oluyormuş Reşit Bey'in torunları Romanya'dan yeni geldi. Demek ki köpekler çok havlayınca  çocuklarda bahçede karla oynarken korkmuşlar. Reşit Bey onlardan takma takmalarını istemiş. Silahı hazırmıymış? Nasıl çıkarıp vuruyorsun?" ifadelerini kullandı. 

KARACAAHMET MEZARLIĞI'NDA DEFNEDİLDİ

Cenazesi bugün adli tıptan alınan Reşit Vural Üsküdar Selimiye Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

ŞÜPHELİNİN EVİNDE KİMSE YOK

Olayın ardından kaçan şüpheli Kemal U'nun yakalanması için polis çalışma başlatırken şüpheliye ait 3 katlı villada kimsenin olmadığı görülürken, cinayete sebep olan köpeklerin olmaması dikkat çekti.

Cinayet Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalarda olaydan sonra  şüphelinin kullandığı silahı beline koyarak oturduğu villaya geri döndüğü tespit edildi. Kısa bir süre içerde kalan Kemal U.'nun daha sonra eşini, çocuklarını ve olaya neden olan 3 köpeğinide otomobiline alarak villasından ayrıldığı tespit edildi. Polis şüphelinin gidebileceği yerlere baskınlar yapmayı sürdürürken şu ana kadar şüpheli ve ailesi bulunamadı.

 

 

 

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.