18 °C

Korsan taksicilere gözdağı verdi

Başbakan Erdoğan, taksicilerle bir araya geldi.

Korsan taksicilere gözdağı verdi

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, taksicilerle yaptığı toplantıda korsan taşımacılığın önlenmesi konusunda, "Bu bir hakkın gasbıdır. Böyle bir hakkın gasbına müsaade etmek mümkün değildir" dedi.

Türkiye Taksiciler Vakfı ve İstanbul Taksiciler Odasının, Büyükşehir Belediyesi Topkapı 1453 Sosyal Tesislerinde düzenlediği toplantıda konuşan Başbakan Erdoğan, buradaki konuşmasına, "İstanbul'un cefakar, vefakar taksi esnafı, hepinizi sevgiyle selamlıyorum" diyerek başladı.

Korsan taşımacılık konusunu kabullenmelerinin mümkün olmadığını söyleyen Erdoğan, bu konuda önceki ve şimdiki vali ve emniyet müdürüne, "Sadece yasal karşılığı nedir diye bakmayın, caydırıcı elinizde ne imkan varsa hepsini kullanın" talimatını verdiğini kaydetti.

Erdoğan, yasal olarak alınması gereken ne tedbir varsa bunları almaya hazır olduklarını vurguladı. Vergi kaçakçılığından buna benzer olaylara kadar hangi alanda olursa olsun, kayıt dışılığın hiçbirini kabul etmelerinin mümkün olmadığını ifade ederek,  Erdoğan şunları söyledi:"Korsan olayı, burada olduğu gibi bakıyorsunuz kasette, CD'de, kitapta da var. Her alanda böyle. Ondan sonra diyorlar ki, 'Bizim vatandaş, bizim millet çok zekidir'. Bu işleri yapıyor ya.. Bu bir hakkın gasbıdır. Böyle bir hakkın gasbına müsaade etmek mümkün değildir.

Benim aldığım raporlar, bilgiler, bir gerileme var ama anlaşılıyor ki, bu işte caydırıcılığı, bizim çok daha farklı bir noktaya doğru taşımamız lazım. Bu nedir; birinci, ikinci, üçüncü kademe olmak üzere burada elindeki arabasına varıncaya kadar alma yoluna gitmemiz gerekir."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap