5 °C

KPSS'nin tümden iptaline gerek yok

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özcan, "Sınavda eğer bir yolsuzluk yapılmışsa, savcı bunun delillerini bulursa o arkadaşların sınavı iptal edilir" dedi.

KPSS'nin tümden iptaline gerek yok

ANKARA – YÖK Başkanı Prof. Dr. Özcan, "Sınavda eğer bir yolsuzluk yapılmışsa, Savcı bunun delillerini bulursa o arkadaşların sınavı iptal edilir" dedi.

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının önceden elektronik posta yoluyla yayıldığı iddiası üzerine NTV'ye yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Eldeki verilere göre sınavın tümünün iptaline gerek yok. Savcı usulsüzlük tespit ederse, o kişilerin sınavı iptal edilebilir. Soruların sızdırıldığı kanaati var ama delil yok. Delil varsa iptal yoluna gideriz."

Atamaların ertelenmesine gerek yok

Özcan ayrıca, öğretmen atamalarının ertelenmesi gerekmediğini belirterek, "Elimizde delil olarak bir şey yok. Sınavı iptal etmek çok doğru değil. Eş durumları tespit edildi. Delil için Savcılığın çalışmalarını bekleyeceğiz. Sınavda eğer bir yolsuzluk yapılmışsa, Savcı bunun delillerini bulursa o arkadaşların sınavı iptal edilir" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.