19 °C

KÜ'de uluslararası enerji konferansı

KÜ'de uluslararası enerji konferansı

 

 

İSTANBUL - Koç Üniversitesi ile Çin'in önde gelen akademik kuruluşlarından Fudan Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenecek olan "Türkiye ve Çin Buluşması: Enerji Gündemi" başlıklı konferans 5 Aralık 2012 tarihinde Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü Kurucular Salonu'nda gerçekleştirilecek. Enerji sektöründeki öncü şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katılacağı konferansta enerji alanındaki teknolojik gelişmeler, enerji alanındaki işbirlikleri ve yatırım fırsatları konuşulacak.
Türkiye ile Çin arasında artan enerji işbirliğini,  üniversiteler bağlamında da güçlendirmek isteyen Koç Üniversitesi,  Çin'in en önemli üniversitelerinden Fudan Üniversitesi'ni 5 Aralık 2012 tarihinde, Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü Kurucular Salonu'nda ‘Energy Matters başlıklı konferansta ağırlıyor. Çin ve Türkiye için büyük önem arz eden enerji teknolojileri ve üretimi konularını Fudan Üniversitesi'nden gelen akademisyenler ve iş dünyasının önemli temsilcileri ile ele alacak.

Açılış konuşmasını TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak'ın yapacağı konferansta  "Türkiye'nin Enerji Verimliliği Haritası" raporu da basın ile ilk kez paylaşılacak. Koç Üniversitesi'nin sosyal bilimler ve mühendislik fakülteleri öğretim üyelerinin ortaklaşa çalışması, enerji verimliliği konusuna sosyol, ekonomik ve teknolojik açılardan entegre bir bakış sunuyor.

Sanayi, devlet ve üniversitenin ortak çalışmalarına bir platform yaratılması amaçlanan konferansa, devlet temsilcileri, enerji sektöründe ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi şirketlerin üst düzey yöneticileriyle, iş ve akademik çevrelerinden çok sayıda davetli katılacak.

Konferansta Enerji Alanında Teknolojik Gelişmeler; Enerjide Yatırım Fırsatları; Küresel Kaynak olan Enerji Alanında İşbirlikleri ve Rekabet; Enerji Üretiminin Çevresel Boyutu konulu üç panel ve bir yuvarlak masa toplantısı düzenlenerek, enerji alanında konusunda uzman konuşmacıların yer alacağı bir bilgi değişimi ve network platformu sağlanacak.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap