5 °C

Küba'ya cami eleştirisi

MHP Lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Küba’ya cami yakışır' sözlerini eleştirdi

Küba'ya cami eleştirisi

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Toplantıda hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik eleştirilerini sürdüren Bahçeli, Erdoğan'ın, "Amerika’yı Müslümanlar keşfetti" ve "Küba’ya cami yakışır" açıklamalarını hatırlattı.

MHP Genel Başkanı bu sözlerle ilgili; "Biz 'Türkiye yanıyor' diyoruz, Erdoğan 'Küba'ya cami' diyor. Biz 'işsizlik, açlık var' diyoruz, Erdoğan 'başörtülü kardeşime saldırdılar' diyor. Biz 'kaçak saray israftır' diyoruz, Erdoğan 'o az, durum cami de yaptıracağız' diyor. Biz 'arpa ne zaman para yapacak' diyoruz, o 'imam hatip okulları bir fikrin isyanıdır' diyor. Biz 'rüşvet var, hukuk adalet yerlebir' diyoruz, Erdoğan 'inanıyorsanız kazanacaksınız' diyor" şeklinde konuştu.

"Güneşi balçıkla sıvamak henüz mümkün olmamıştır" diyen Bahçeli, "Belki inkarlarla gerçekler saptırılabilir ama tarihte bunun sonsuz ve sınırsız olmadığı sayısız defa görülmüştür" dedi. 

Konuşmasına, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Küba’ya cami sözleri üzerinden devam eden Bahçeli, "Saraya kurulan, hazineye çöreklenen zihniyet" dedikten sonra, "Marifet fethin kimin tarafından yapıldığını konuşmak değil, fethedilenin kime köle gibi davrandığıdır" ifadelerini kullandı.

"Bankalardaki milyar dolarlarının bir bölümünü cami yaptırma derneğine bağışlasın" 

Bahçeli, "Cami Müslümanların manevi görkemi olarak her yere yakışacaktır" dedikten sonra şunları söyledi: 

"Merakımız, Erdoğan'ın hangi açığını ve kabahatini kapatmak için bu işe giriştiğidir. Peygamber efendimiz ‘yeryüzü bana mescittir’ demiştir... Erdoğan hayır yapmak, sevap kazanmak arayışındaysa, bankalardaki milyar dolarlarının bir bölümünü cami yaptırma derneğine bağışlasın. Her zorlandığında böyle konuları itismar etmekten vazgeçsin..."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.