11 °C

Lice'de sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon dolayısıyla Lice ilçesine bağlı 3 kırsal mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Lice'de sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı 3 kırsal mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Lice kırsalında terör örgütü PKK mensupları ile işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede teröristlerce kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzilerini tahrip etmek amacıyla operasyon düzenlenecek.

Operasyon bölgesindeki vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla ve İl İdaresi Kanunu uyarınca, Lice ilçesi Şenlik, Birlik ve Akçapınar mahallelerinde saat 14.00'ten itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı kararı alındı.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap
  • Yaman altay Devlet kendi gücünü otiretesini gösteriyor o polis panzerlerine atılan taşlar etkisi sıfır psikolojik etkisi atom bombası gibi idi insanlarda korku kaygı belirsizlik devlet oteritesine ve gücüne güven yok olmuştu şimdi devlet varım ben diyor vatandaşinada Özgüven ve vatan aşkı doğdu bende fedakarlık yapmalıyım ülke için hisleri oluştu bunlar değerli önemli şeylerdir.