Madenciler sektörün geleceği için ortak hareket edecek

Madencilik sektörünün çatı kuruluşları, 2023 yılı için belirlenen 23 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak amacıyla birlikte hareket etme kararı aldı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İZMİR - Türk madencilik sektörünün çatı kuruluşları, 15 milyar dolardan 23 milyar dolara çıkardığı 2023 ihracat hedefine ulaşmak için ortak hareket etme kararı aldı. Ege Maden İhracatçıları Birliğinden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Yönetim Kurulu ve Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) Yönetim Kurulu, Maden İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Toplantısı için Afyonkarahisar'da bir araya geldi.

Toplantıda, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makine Üreticileri Derneği (TÜMMER), İMİB ve EMİB'in Türkiye'de madencilik sektörünün sorunlarının çözümü için ortak hareket etme kararı alındı. Uzlaşı sonrası oluşacak sinerji ile 2023 yılı için belirlenen 15 milyar dolar ihracat hedefinin, 23 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, sözde kalmayacak, özde bir birliktelik arzu ettiklerini belirtti.

Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya ise TÜMMER, İMİB ve EMİB'in uyumlu bir çalışma dönemine girmesinin sektörün ortak slogan kullanması için büyük bir şans olduğunu bildirdi.

 

Etiketler