13 °C

Madendeki işçilere ulaşıldı mı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Ermenek'te üç işçiye ulaşıldığı yönündeki iddiaların gerçeğ yansıtmadığını belirterek, "Şu anda bizim ulaştığımız bir kardeşimiz yok" dedi

Madendeki işçilere ulaşıldı mı?

ERMENEK - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ermenek'teki maden ocağında su baskını nedeniyle mahsur kalan işçilerden üçüne ulaşıldığı yönündeki iddialara ilişkin, "Şu anda bizim ulaştığımız bir kardeşimiz yok. Ulaştığımız yer de yok" dedi.

Bakan Yıldız, şöyle konuştu:

Bu gece itibarıyla bazı spekülatif cümleler de görüyoruz. Bazı televizyonlarda bize sordu vatandaşımız, '3 kişiye ulaşılmış nasıl olacak?' diye. Şu anda bizim ulaştığımız bir işçi kardeşimiz yok. Herhangi bir ulaştığımız yer de yok. Her açtığımız su seviyesinde karşımıza yeni bir tablo çıkabilir. O yüzden böyle, beklentileri yükseltmek, vatandaşımızın ümitleriyle oynamak gerçekçi de olmaz, doğru da olmaz.

Temel manada şu anda bu su sevkiyatı devam ediyor. Ama 1 saat sonrasıyla alakalı nasıl bir tabloyla karşılaşacağımızı bilmiyoruz. O yüzden bu manada süre vermemiz de doğru değil, gerçekçi de değil. İşte '3 saat sonra ne olur, 5 saat sonra ne olur?' dediğinizde, çok gerçekçi cevaplar bulamayabiliriz.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.